- ul. Partynicka 8, 53-031 Wrocław
- Godziny otwarcia : Mon-Fri 08:00 - 16:00
Opakowania w HPP poddawane są łącznie z żywnością działaniu wysokiego ciśnienia z wykorzystaniem wody jako płynu pod ciśnieniem. Dlatego materiały opakowaniowe muszą być wodoodporne. Opakowanie styka się z wodą pod ciśnieniem podczas cyklu HPP. Z drugiej strony, podczas sprężania, woda powoduje pomniejszenie objętości produktów o 15% – 18%. Objętość jest odzyskiwana po zakończeniu cyklu HPP, dlatego odwracalna reakcja całego procesu na ściskanie jest kluczowa dla powodzenia przetwarzania HPP. W związku w tym materiały opakowaniowe muszą być wystarczająco elastyczne, aby wytrzymać naprężenia mechaniczne wywołane ciśnieniem hydrostatycznym, przy jednoczesnym zachowaniu integralności fizycznej.
Tworzywa sztuczne są powszechnie stosowane w produktach HPP ze względu na ich dobrą elastyczność, sprężystość i wodoszczelność. Inne materiały, takie jak tekturowe, metalowe puszki i szklane butelki, nie nadają się do HPP, ponieważ nie są w stanie odzyskać kształtu i rozmiaru po HPP oraz nie są odporne na wodę i ciśnienie. Warto podkreślić, że istnieje już kilka opcji dla opakowań biodegradowalnych HPP, opartych na tworzywach sztucznych naturalnie rozkładających się w środowisku. W HPP ciśnienie jest przenoszone natychmiastowo i jednorodnie w całym produkcie spożywczym, niezależnie od wielkości i geometrii produktu. To ostatnie sprawia, że technologia HPP nadaje się do przetwarzania różnego rodzaju produktów spożywczych w różnego rodzaju opakowaniach, takich jak butelki, woreczki, tacki, kubki, worki, a nawet big-bagi przeznaczone na rynek gastronomiczny.
Nasi specjaliści pozostaję do Państwa dyspozycji. Udzielimy wszelkich informacji: tel.: +48 606 988 682 | e-mail: sprzedaz@paskalizacja.com
Zapytaj nas
Jak HPP może poprawić jakość, trwałość i wartość marki twoich produktów?
HPP TradeBridge Sp. z o.o.
Centrum Usługowe
Copyright © 2022. All rights reserved.
MarketingPoint360.com
WhatsApp us
Technologia HPP skutecznie zabija szkodliwe bakterie i wydłuża okres przydatności do spożycia szerokiej gamy produktów białkowych, zarówno surowych, jak i gotowanych. Stosowanie HPP do gotowanego mięsa często eliminuje potrzebę stosowania sztucznych konserwantów, aby przedłużyć okres przydatności do spożycia i zabić organizmy powodujące psucie się mięsa. Wysokie ciśnienie jest również doskonałym rozwiązaniem dla surowego białka, takiego jak mielony indyk i pierś z kurczaka, niszczących bakterie i patogeny, które powodują choroby i znacznie wydłużając okres przydatności do spożycia. Producenci cenią sobie możliwość oferowania świeżych, nigdy nie podgrzewanych, gotowych do przygotowania posiłków produktów premium coraz bardziej wymagającym i świadomym jakości klientom.
HPP to skuteczna metoda pasteryzacji bez ciepła dla szerokiej gamy mięs.
Jakie produkty można poddać procesowi paskalizacji?
Plastikowe pojemniki z uszczelnieniami indukcyjnymi/termicznymi, MAP (opakowanie w zmodyfikowanej atmosferze), plastikowymi próżniowymi i opakowaniami typu kleń – wszystko to dobrze sprawdza się w przypadku produktów białkowych i procesu HPP. Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji na temat mięs HPP i wymagań dotyczących pakowania.