HPP-do-jakich-produktow-nie-mozna-go-zastosowac

HPP – do jakich produktów nie można go zastosować?

Dzięki przetwarzaniu pod wysokim ciśnieniem (HPP) można uzyskać produkty z czystą etykietą, których okres przydatności do spożycia jest znacznie wydłużony. Nie wymaga to zastosowania ciepła. Tego typu technologia pozwala uzyskać wiele wymiernych korzyści. Istnieją jednak pewne ograniczenia co do jej stosowania, gdyż niestety nie sprawdzi się w każdym przypadku. Warto wobec tego zapoznać się z towarami, jakie nie są kompatybilne z HPP oraz poznać przyczyny takiego stanu.

HPP w produkcji żywności dla dzieci

Tworzenie produktów spożywczych dla najmłodszych jest wielkim wyzwaniem z punktu widzenia jakości oraz bezpieczeństwa. Rodzice nie mają czasu na codzienne gotowanie domowych posiłków dla dzieci. Kupują więc gotowe to jedzenia posiłki (RTE), które są wygodne do podania. HPP (obróbka wysokociśnieniowa) pozwala na stworzenie odżywczych i smacznych posiłków, które będą niemal identyczne jak te domowe.

cbd

Jak HPP wpływa na produkty zawierające CBD?

Wbrew wszystkim kontrowersjom, jakie narastają wokół tematu kannabidiolu, zainteresowanie produktami, które je zawierają, wciąż wzrasta. To z kolei otwiera nowe możliwości dla technologii HPP, która nie bez

shoty-hpp

SHOTY HPP

SHOTY HPP mają duże znaczenie na obecnym rynku, a ich sprzedaż rośnie coraz szybciej.
Dlaczego shoty stają się coraz bardziej popularne?

hpp-czysta-technologia

HPP – czysta technologia

Technologia HPP – skuteczne narzędzie do osiągnięcia zrównoważonej gospodarki żywnościowej. Zadaniem współczesnej polityki żywnościowej w kontekście problemów zanieczyszczenia środowiska i marnowania jedzenia, jest wdrożenie innowacyjnych

metody-utrwalnia-zywnosci

Metody utrwalania żywności

Stale dążymy do opracowywania coraz to nowszych, a zarazem lepszych technik utrwalania żywności, aby cieszyć się nie tylko świeżością jedzenia, ale również jego doskonałą jakością. Czytaj więcej…

mieso-hpp

Technologia HPP skutecznie zabija szkodliwe bakterie i wydłuża okres przydatności do spożycia szerokiej gamy produktów białkowych, zarówno surowych, jak i gotowanych. Stosowanie HPP do gotowanego mięsa często eliminuje potrzebę stosowania sztucznych konserwantów, aby przedłużyć okres przydatności do spożycia i zabić organizmy powodujące psucie się mięsa. Wysokie ciśnienie jest również doskonałym rozwiązaniem dla surowego białka, takiego jak mielony indyk i pierś z kurczaka, niszczących bakterie i patogeny, które powodują choroby i znacznie wydłużając okres przydatności do spożycia. Producenci cenią sobie możliwość oferowania świeżych, nigdy nie podgrzewanych, gotowych do przygotowania posiłków produktów premium coraz bardziej wymagającym i świadomym jakości klientom.

HPP to skuteczna metoda pasteryzacji bez ciepła dla szerokiej gamy mięs.

Jakie produkty można poddać procesowi paskalizacji?

  • Gotowe do spożycia produkty mięsne
  • Produkty „mięsne” na bazie roślin (roślinne, strączkowe, sojowe, białko grochowe)
  • Plastry indyka, kurczaka, wołowiny i szynki
  • Świeże, niegotowane produkty mięsne
  • Indyk mielony, kurczak, wołowina i wieprzowina
  • Całe piersi z kurczaka oraz gotowe do przyrządzenia produkty z indyka, wołowiny i wieprzowiny
  • Produkty wędliniarskie wszystkich odmian
  • Wszystkie kawałki wołowiny, wieprzowiny, indyka, kurczaka, jagnięciny i cielęciny, zarówno nienaruszone, jak i mielone
  • Produkty z kością
  • Mięsa marynowane
  • klopsy
  • Szarpana wieprzowina i inne rozdrobnione mięsa
  • Dania gotowe do podgrzania

Plastikowe pojemniki z uszczelnieniami indukcyjnymi/termicznymi, MAP (opakowanie w zmodyfikowanej atmosferze), plastikowymi próżniowymi i opakowaniami typu kleń – wszystko to dobrze sprawdza się w przypadku produktów białkowych i procesu HPP. Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji na temat mięs HPP i wymagań dotyczących pakowania.