HPP Dania Gotowe

hpp-dania-gotowe

HPP Dania Gotowe

HPP może wydłużyć okres przydatności do spożycia potraw gotowych trzy do czterech razy, w zależności od warunków przetwarzania. Poziomy dezaktywacji drobnoustrojów zależą od ciśnienia i czasu trwania procesu – cyklu, a także innych czynników, takich jak aktywność wody (aw) lub pH produktu. PH produktu jest kluczowym czynnikiem do rozważenia, działającym w synergii z HPP: im niższe pH ma produkt, tym skuteczniejsza jest inaktywacja drobnoustrojów przez HPP. Zwykle posiłki gotowe do spożycia mają pH> 4,6, zatem istnieje ryzyko kiełkowania zarodników i dlatego należy je przechowywać w lodówce.

hpp-dania-gotowe

Nietermiczna technologia utrwalania żywności

Dezaktywacja mikroorganizmów osiągnięta przez HPP pozwala uniknąć przypalenia i wynikających z tego strat na soczystości i konsystencji produktu. Przetwarzanie wysokociśnieniowe HPP to nietermiczna technologia przetwarzania żywności, która umożliwia przygotowywanie posiłków gotowych do spożycia (RTE) z mięsem, owocami morza, rybami, warzywami lub węglowodanami w celu uzyskania dłuższego okresu przydatności do spożycia przy zachowaniu domowego smaku i uniknięcia rozgotowania.

Różnorodność produktów.
HPP można stosować do szeregu produktów „Ready To Eat” przygotowywanych ze składników takich jak mięso, ryby, warzywa, ryż i makaron.

Różnorodność formatów.
HPP oferuje szeroką gamę formatów opakowań, które mogą być używane w tej technologii, w tym: tuby, duże torby, tace, pakowane próżniowo i MAP.

Istnieją cztery główne powody, dla których technologia HPP jest korzystna w przypadku dań gotowych:

  1. Bezpieczniejsze produkty spożywcze o dłuższym okresie przydatności do spożycia, dezaktywujące psujące się mikroorganizm y wegetatywne (bakterie, drożdże i pleśnie) oraz patogeny.
  2. Zachowana jest sensoryczna jakość żywności.
  3. Możliwość wytwarzania produktów bez konserwantów lub o niskiej za wartości sodu.
  4. Czas gotowania można skrócić: unika się przegotowania.

Nasi specjaliści pozostaję do Państwa dyspozycji. Udzielimy wszelkich informacji: tel.: +48 887 775 023 | e-mail: sprzedaz@paskalizacja.com

Zobacz jakie inne produkty mogą być poddawane paskalizacji – technologii HPP.

Zapraszamy nasz profil na LinkedIn