Zastosowanie technologii HPP

Prawie wszystkie produkty spożywcze oraz kosmetyczne mogą być utrwalone w technologii HPP. Technologia HPP – High Pressure Processing jest szczególnie przydatna tam, gdzie liczy się zdrowy, wysokojakościowy produkt z „czystą etykietą”. Metoda utrwalania żywności, jaką jest HPP oferuje również znaczne wydłużenie terminu przydatności do spożycia w poszczególnych grupach produktów.

HPP TradeBridge współpracuje z producentami żywności, napojów i kosmetyków, przeprowadzając ich przez cały proces zastosowania technologii HPP w ich produktach, od fazy koncepcji po komercjalizację.
zastosowanie-hpp

Jakie produkty nadają się do paskalizacji?

Zastosowanie HPP

Mięso HPP

Wędliny HPP

Zupy HPP / Sosy HPP

Pasty HPP

Owoce morza HPP

Technologia HPP skutecznie zabija szkodliwe bakterie i wydłuża okres przydatności do spożycia szerokiej gamy produktów białkowych, zarówno surowych, jak i gotowanych. Stosowanie HPP do gotowanego mięsa często eliminuje potrzebę stosowania sztucznych konserwantów, aby przedłużyć okres przydatności do spożycia i zabić organizmy powodujące psucie się mięsa. Wysokie ciśnienie jest również doskonałym rozwiązaniem dla surowego białka, takiego jak mielony indyk i pierś z kurczaka, niszczących bakterie i patogeny, które powodują choroby i znacznie wydłużając okres przydatności do spożycia. Producenci cenią sobie możliwość oferowania świeżych, nigdy nie podgrzewanych, gotowych do przygotowania posiłków produktów premium coraz bardziej wymagającym i świadomym jakości klientom.

HPP to skuteczna metoda utrwalania dla szerokiej gamy mięs.

Jakie produkty można poddać procesowi paskalizacji?

  1. Gotowe do spożycia produkty mięsne
  2. Produkty „mięsne” na bazie roślin (roślinne, strączkowe, sojowe, białko grochowe)
  3. Plastry indyka, kurczaka, wołowiny i szynki
  4. Świeże, niegotowane produkty mięsne
  5. Indyk mielony, kurczak, wołowina i wieprzowina
  6. Całe piersi z kurczaka oraz gotowe do przyrządzenia produkty z indyka, wołowiny i wieprzowiny
  7. Produkty wędliniarskie wszystkich odmian
  8. Wszystkie kawałki wołowiny, wieprzowiny, indyka, kurczaka, jagnięciny i cielęciny, zarówno nienaruszone, jak i mielone
  9. Produkty z kością
  10. Mięsa marynowane
  11. klopsy
  12. Szarpana wieprzowina i inne rozdrobnione mięsa
  13. Dania gotowe do podgrzania

Plastikowe pojemniki z uszczelnieniami indukcyjnymi/termicznymi, MAP (opakowanie w zmodyfikowanej atmosferze), plastikowymi próżniowymi i opakowaniami typu kleń – wszystko to dobrze sprawdza się w przypadku produktów białkowych i procesu HPP. 
Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji na temat mięs HPP i wymagań dotyczących pakowania.

Technologia HPP niszczy organizmy, które powodują, że napoje, takie jak świeży sok i kawa parzona na zimno, szybko się psują. Ponieważ wysokie ciśnienie nie wymaga użycia ciepła, smak i kolor zazwyczaj pozostają niezmienione po procesie paskalizacji, podczas gdy bakterie są niszczone, a okres przydatności do spożycia znacznie się wydłuża.

W HPP TradeBridge zaobserwowaliśmy, że w ciągu 5 lat znacznie wzrosła różnorodność napojów i płynów, które można ulepszyć za pomocą HPP zamiast tradycyjnej pasteryzacji w wysokiej temperaturze.

Jakie napoje można poddać procesowi paskalizacji?

  1. Świeże, tłoczone na zimno soki owocowe i warzywne
  2. Mleko orzechowe tłoczone na zimno* (migdałowe, z orzechów nerkowca, makadamia itp.)
  3. Kawa parzona na zimno
  4. Wody i mleczka kokosowe
  5. Koktajle owocowe, warzywne i mleczne
  6. Herbata i inne napoje napary
  7. Woda smakowa
  8. Buliony i wywary
  9. Trawa pszeniczna, napoje energetyczne i suplementy diety
  10. Napoje sojowe i inne na bazie roślin strączkowych
  11. Mleka owsiane, ryżowe, konopne i inne zbożowe
  12. Mleko z nasion (takie jak chia, len, dynia)

    Zapytaj nas o wyjątkowe wymagania dla napojów o niskiej kwasowości.

Szeroka gama plastikowych butelek dobrze współpracuje z HPP, jednak opakowania szklane, metalowe, styropianowe i tetra-pack nie wytrzymują ani wody, ani wysokiego ciśnienia. HPP TradeBridge pomaga klientom w wyborze butelek i etykiet, które pasują do przekazu ich marki i wymagań dotyczących rozmiaru, jednocześnie upewniając się, że są one zgodne z wymaganiami procesu HPP.

Zupy, sosy, dressingi do sałatek i buliony są zazwyczaj produktami trwałymi podczas przechowywania, ponieważ zostały poddane pasteryzacji w bardzo wysokiej temperaturze i często zawierają dodatkowe konserwanty chemiczne. Procesy te często zmieniają smak, kolor i profil odżywczy tych produktów. Technologia HPP nie wymaga ciepła zmieniającego produkt i pozwala wielu producentom na przeformułowanie obecnych receptur i opracowanie nowych linii produktów, które nie zawierają konserwantów, dostarczając świeższe w smaku produkty spożywcze, które lepiej prezentują swoje naturalne składniki.

Jakie produkty mogą zostać poddane procesowi paskalizacji?

  1. Zupy wszelkiego rodzaju, od puree po kawałki
  2. Sosy na bazie makaronów i pomidorów
  3. Sosy sałatkowe
  4. Zimne zupy do picia
  5. Gulasze i chili
  6. Bulion i wywar z kości
  7. Zimne zupy, takie jak gazpacho
  8. Dodatki do posiłków, takie jak sos enchilada, curry i sos pieczeniowy
  9. Pesto i Alfredo
  10. Marynaty
  11. Zupy
  12. Aioli

Szeroka gama plastikowych butelek dobrze współpracuje z HPP, jednak opakowania szklane, metalowe, styropianowe i tetra-pack nie wytrzymują ani wody, ani wysokiego ciśnienia, ani obu. Plastikowe pojemniki ze zgrzewanymi indukcyjnie/gorącymi opakowaniami oraz próżniowe opakowania z tworzyw sztucznych są również popularnymi opakowaniami dla tego typu produktów i dobrze sprawdzają się w procesie wysokociśnieniowym. Firma HPP TradeBridge pomaga naszym klientom w wyborze opakowań i etykiet odpowiednich dla ich produktu, zapewniając jednocześnie zgodność obu z procesem HPP.

Coraz częściej stosuje się pasteryzację wysokociśnieniową (paskalizację / HPP), jako metodę utrwalania żywności, aby zachować świeżość niezamrożonych produktów  owoców morza.

Jakie produkty można poddać procesowi paskalizacji?

  1. Większość rodzajów ryb, w tym łosoś, tuńczyk, tilapia, dorsz i mintaj
  2. Produkty z krewetek
  3. Kraby, małże, małże, ostrygi i inne skorupiaki
  4. Homar i przegrzebki
  5. Zupy 
  6. Sałatki z owoców morza
  7. Pasty z owoców morza (takie jak krab, łosoś)
  8. Ceviche

Główną przeszkodą w stosowaniu HPP do ryb i skorupiaków jest wysokie pH. Kontrolowanie pH tych produktów (zazwyczaj poprzez obniżanie go podczas procesu formułowania) pozwala HPP na wydłużenie okresu trwałości i niszczenie organizmów powodujących psucie się oraz innych bakterii, jednocześnie kontrolując ryzyko wystąpienia aktywności zarodników.

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji na temat tego, jak HPP może poprawić jakość i bezpieczeństwo żywności szerokiej gamy produktów z owoców morza.

Produkty mleczne HPP

Owoce HPP

Warzywa HPP

Kosmetyki HPP

Karma dla zwierząt HPP

Wiele produktów mlecznych doskonale nadaje się do utrwalania pod wysokim ciśnieniem, ponieważ HPP niszczy listerię – patogen progowy, który często przedostaje się do produktów takich jak sery i pasty do smarowania. Listeria jest szczególnie silnym i szkodliwym organizmem, który może powodować skrajne choroby.
W produktach na bazie jaj występuje większe prawdopodobieństwo obecności bakterii salmonelli, które są również niszczone przez pasteryzację wysokociśnieniową. We wszystkich produktach mlecznych HPP znacznie wydłuża okres przydatności do spożycia.

Jakie produkty można poddać procesowi paskalizacji?

  1. Sery miękkie, takie jak Brea, Feta, Koza i Mozzarella
  2. Sery twarde
  3. Jogurty
  4. Jajka na twardo
  5. Produkty na bazie jaj
  6. Pasty na bazie sera i nabiału
  7. Napoje mleczne, takie jak koktajle i napoje jogurtowe
  8. Ser topiony
  9. Napoje zawierające mleko
  10. Kremy
  11. Masła
  12. Fermentowane produkty mleczne
  13. Kwaśna śmietana

Wykazano również, że HPP poprawia właściwości organoleptyczne niektórych produktów mlecznych.
Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej o stosowaniu HPP do produktów mlecznych i zawierających produkty mleczne i napoje.

Stosowanie Technologii HPP do produktów spożywczych, napojów i kosmetyków jest procesem wieloetapowym. Istnieją elementy naukowe (laboratoryjne), opakowaniowe i regulacyjne, którymi należy się zająć. HPP TradeBridge współpracuje bezpośrednio z producentami na każdym etapie tego procesu, zapewniając ogólne wytyczne dotyczące procesu, a także skierowania do usług pakowania, dostawców opakowań, usług laboratoryjnych, dostawców usług transportowych i wielu innych usług zapewniającą kompleksowość obsługi.
owoce-morza-hpp
mieso-hpp

PASKALIZACJA

Testy HPP

Pierwszy test w procesie HPP to prosty test organoleptyczny. Ten test określa, czy i jak HPP zmienia profil smakowy produktu i pokazuje, czy po HPP zaszły jakiekolwiek zmiany w kolorze, teksturze lub konsystencji produktu. Ten test potwierdzi również, czy opakowanie i etykieta produktów będą działać przy paskalizacji wysokociśnieniowej.

HPP TradeBridge pomaga producentom w znalezieniu lub udoskonaleniu opakowań dla produktów poddawanych procesowi HPP, a we współpracy z certyfikowanymi laboratoriami pomaga także w rozwiązywaniu problemów związanych z recepturami w celu przezwyciężenia wielu potencjalnych przeszkód we wdrażaniu. 

Skontaktuj się z nami, aby umówić bezpłatne demo HPP Twojego produktu.

Zapytaj nas

Jak HPP może poprawić jakość, trwałość i wartość marki twoich produktów?